TOEFL Kursu

TOEFL Kursu
TOEFL Sınavı Hazırlık Kursu

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-based Testing) her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin girdiği dünya çapında yapılan bir sınavdır. TOEFL sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

TOEFL IBT (Test Of English as a Foreign Language - Internet Based Test), Türkiye'deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen, lisans ve lisans üstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayan ya da herhangi bir iş başvurusu için İngilizce bilgi seviyesini kanıtlamak isteyen kişilerin girebilecekleri bir sınavdır.

Sınav Listening, Reading, Speaking ve Writing olmak üzere, her biri 30 puan üzerinden değerlendirilen 4 ayrı bölümden oluşmaktadır.  (Toplam 120 puan)

TOEFL eğitimi süresince Öğrencilerimiz TOEFL sınav formatıyla ve karşılaşacağı TOEFL soru tipleriyle tanışır, TOEFL sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına TOEFL soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve stratejiler öğrenir.


Pendik İngiliz Kültür olarak toefl hazırlık kurslarında hedefinize göre %100 başarı ile ilerlemekteyiz. Toefl sınavında başarılı olabilmek için hemen formu doldurun, sizinle iletişime geçelim sizin için en uygun programı belirleyelim.