IELTS Kursu

IELTS Kursu
IELTS Sınavı Hazırlık Kursu

IELTS, 135’den fazla ülkede dünya çapında 9500’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul gören, 2015 yılı verilerine göre 2,6 milyon adayın girdiği Birleşik Krallık kökenli dünyanın en yaygın ve popüler yabancı dil seviye belirleme sınavlarından birisidir.

IELTS Sınavı özellikle Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık (Proficiency) sınıfını geçmek isteyen adayların, eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyen veya yurtdışında çalışmak, göçmenlik başvurusunda bulunacak kişilerle, özel sektörde dil tazminatı almak için başvuracak adayların öncelikli tercih ettiği popüler bir sınavdır.

IELTS sınavı, tüm dünyada aynı günde ve yılda 48 kez uygulanmaktadır. Sınav, okuma (reading), yazma (writing), konuşma (speaking) ve dinleme (listening) bölümleri olmak üzere toplam 4 ana beceri üzerinden yapılır. Yazılı bölümler aynı gün içinde aralıksız olarak uygulanır ve toplamda 3 saat sürer. Konuşma sınavı ise yazılı bölüm ile aynı gün içinde ya da yazılı sınavdan 1-2 gün önce ya da akabinde yapılır.

IELTS sınavı Birleşik Krallığa bağlı ülkeler başta olmak üzere, tüm dünyada geçerli ve akredite olan, gittikçe de popülaritesi artan uluslararası geçerli bir İngilizce sınav tipidir. Ağırlıklı olarak akademik bir referansı bulunmaktadır. Ülkemizde de geçerli olan bu sınav skoru, yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde İngilizce hazırlık atlama, lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora programlarına kayıt olurken sahip olduğunuz İngilizceyi kanıtlamanıza olanak verir. Şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir'de sınava girebilme olanağı bulunan IELTS, İngiltere desteği ile daha da yaygınlaştırılma süreci içindedir. 1 ve 9 puanlama arası, İngilizce okuma, İngilizce yazma, İngilizce dinleme ve İngilizce konuşma becerilerinizi ölçen bir formatta öğrencilere verilmektedir. 

IELTS, Cambridge Üniversitesinin İngilizce ESOL Sınavlarını hazırlayan birimi tarafından düzenlenmektedir, dolayısı ile yapı itibarı ile Cambridge türevi sınavlarının formatına çok benzer.


Pendik İngiliz Kültür olarak ielts hazırlık kurslarında hedefinize göre %100 başarı ile ilerlemekteyiz. Ielts sınavında başarılı olabilmek için hemen formu doldurun, sizinle iletişime geçelim sizin için en uygun programı belirleyelim.