Sık Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

    İngilizce Eğitimleri Kaç Seviyeden Oluşmaktadır ?

İngilizce eğitiminde tüm dünyada geçerli olan Avrupa Dil Portfolyosu kullanılmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosuna göre eğitimlerimiz toplamda 6 seviyeden oluşmaktadır.

A1 Başlangıç ,

A2 Temel,

B1 Alt Orta,

B2 Orta,

C1 Alt İleri, 

C2 İleri Seviye 


    Yabancı Dil Konuşabilmek İçin Kaç Kur Eğitim Gerekmektedir?

Bu soru için aslında kişinin ihtiyacının ne olduğunu bilmekte fayda var. Çünkü amaç gündelik hayatta ihtiyaçları karşılamaksa A1 seviyesini iyi bir şekilde tamamlamış biri konuşmaya başlayabilir.

    Kurumlarınızda Ödev Verilmekte Midir?

Öğrencilerimiz sadece ingilizce eğitimleri ile meşgul olmadıkları için eğitim anlamında destekleyici konularda ödevlendirmeler verilerek kurs ortamından uzakta olduklarında da aldıkları eğitimleri güncel tutabilmeleri ve geliştirebilmeleri için ödevlendirme sisteminin faydasına inanmaktayız. Ancak öyle baskıcı ve yoğun bir ödevlendirme elbette söz konusu değildir.


    Sadece Yabancı Öğretmenlerle mi Dersler Yapılmaktadır?

Bu sorunun cevabı elbette sadece yabancı öğretmenler değildir. Sonuçta öğrenilen dil için dil bilgisi eğitimleri de olması gerekmektedir. Öğrencilerimizin ilk başlarda kendilerini daha rahat anlatmak ve anlatılanı daha rahat anlamaları için ilerleyişlerini hızlandırmak adına Türk öğretmenler ile de dersler yapılmaktadır.Ancak tamamen Türk öğretmenler ile dersler yapılmıyor. Paylaşımlı olarak yabancı öğretmenlerle ders işlenmektedir. İlerleyen seviyelerde ise tamamen yabancı öğretmenlerle ders yapmaktadır.

    Kaçırdığım dersleri telafi edebilir miyim?

Pendik İngiliz Kültür Olarak, tüm öğrencilerimize her kur için ayrı ayrı olarak 4 er saat birebir özel ders telafi kahları sağlamaktayız. Bu sayede katılamadığınız dersler için eğitim danışmanlarımız ile görüşerek uygun belirlenen zamanda telafilerinizi yapabilirsiniz.

    Amerikan İngilizcesi ile İngiliz İngilizcesi arasında ne fark var?

Aksan farklılıkları ile birlikte bazı kelimelerin karşılıkları değişiklik gösterir. Örneğin bisküvi kelimesinin: İngiliz İngilizcesi, biscuits;  Amerikan İngilizcesi cookie olarak söylenir. Fakat iki durumda da birbirlerini anlayabilirler.

Bizi Arayın
Yukarıdaki sıkça sorulan sorular bölümünde aradığınız cevabı bulamadıysanız, bizlere aşağdaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sorabilir, kurumuz hakkında bilgi alabilir veya eğitim programları ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Tıkla Ara: 0216 506 15 06

Bize Mesaj Gönderin
Yukarıdaki sıkça sorulan sorular bölümünde aradığınız cevabı bulamadıysanız, Yandaki formu doldurun. Konu ile ilgilenilerek size hızlıca dönüş yapılacaktır. Bizlere aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Farklı Bir Soru Sor