Pendik İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu, Pendik Dil Kursu, Pendik Yabancı Dil Kursu, İstanbul Dil Kursu

Eğitimlerimiz/ Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi ile Sınanmaya Son! 

Sınav İngilizcesi, hayatımızın en önemli sınav durakları arasındadır. İlkokul ile hayatımıza dahil olan ‘’sınav’’ kavramı bu dönemden itibaren her alanda karşımıza çıkan bir olgudur. İlkokul, ortaokul, lise, üniversitede aktif öğrencilik hayatımızın sınavlarını verirken; daha sonra mesleki sınavlar ile karşılaşırız. Bu bir ölçümlemedir. Standartlara uygun olup olmama, yetenekli olup olmama, bilgili olup olmama gibi pek çok yönde bizi ölçümleyen sınavlar vardır. Fakat her bireyin eğitim hayatındaki sınavlar, her zaman en önemli sınavlardır. Çünkü bu sınavlardaki başarılar, hayatımızın başarıları olarak görülür. Üniversite, bu sınav periyodundaki en önemli duraktır.

 

Korku, Endişe, Heyecan Yok Oluyor

Sınav İngilizcesi, üniversite hayatının önemli dönemeçlerindendir. YDS, TOEFL, IELTS sınavlarındaki başarı, önemli başarılardır. Pendik İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu sizin için bu alanda yüksek başarılar vaad etmektedir. Biz, sizi tam donanımlı bir konsantrasyon ile tüm bu sınavlara en iyi şekilde hazırlıyoruz. Bilgi ve teorinin yanı sıra; heyecan, korku, endişe gibi psikolojik durumların da kontrolünü sağlayıp en başarılı sonucu almanızı sağlıyoruz. Mesleki anlamda köklü ve güçlü olan kurumumuz, eğitmenleri ile de fark yaratıyor! Sınav İngilizcesi, bilgi derecesini ölçümleyen bir sınavdır. Yeterlilik, anlama ve daha pek çok alanda ölçümleme yapan bu sınav, uzman bir kurum ile mutlak başarıyı garanti eder.

 

Eğitim Hayatınızın ABC’si; Sınav İngilizcesi…

Sınav İngilizcesi, başarının ölçüsünü sizlere sunmaktadır. İngilizce bilgisi yüksek olan bireyler, İngilizce ile ilgili her sınavı başarılı bir şekilde sonuçlandırabilir. İngilizce bilgisini ölçümleyen her sınav bu duruma dahildir.

YDS, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve üniversiteye giriş için son derece önemli olan bir sınavdır. Bu anlamda doğru ve etkili bir çalışma sistemi ile hareket edilmelidir. Yine TOEFL, İngilizce bilgisini ölçümleyen en önemli sınavlardan bir tanesidir. Dünyanın pek çok noktasında uygulanan bir sınavdır. Bu sınavda sağlanan başarı, kariyeriniz için benzersiz ayrıcalıklar sağlayacaktır. Yüksek lisans, doktora, hazırlık okulu muafiyeti gibi pek çok alanda sizleri üst seviyeden başlatacaktır. Yurtdışında okumak istediğiniz zaman, sizi diğer insanlar ile denk konuma getirecektir. Sınav İngilizcesi, bu iki sınavın dışında IELTS için de son derece önemlidir. Tüm bu alanlarda başarılı olmak için, İngilizce bilgisinde yeterlilik düzeyine ulaşmak için en doğru yerdesiniz!

Eğitim Hakkında Bilgi Al

TOEFL Kursu

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL Sınavı anadili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Services tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.Yeterli bir TOEFL puanı, öğrencilerin yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmesini, yurt içinde İngilizce öğretim yapmakta olan birçok üniversitenin hazırlık sınıflarından muaf olmasını ve yurtdışında dil eğitimi almış öğrencilerin dil denkliklerini sağlar.Dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı “İngilizce yeterlilik” belgesi olarak kabul eder.
TOEFL sınavı 2006 yılında değişti. Artık teste giren kişilerden İngilizce konuşmaları isteniyor. Sınav okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

TOEFL Sınavı İçeriği

TOEFL hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle, IBT TOEFL sınavında sınanan dört beceri üzerinde durulmaktadır.Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileridir.Test 3,5 saat ile 4 saat arası bir sürede tamamlanır. Bu süre içerisinde kısa bir ara verilir. Bilgisayarlı Toefl’da öğrencinin yanında bir rehber ve gözetmen öğretmen vardır. Bu öğretmen, testin nasıl yapılacağını, bilgisayarın kullanımı ve diğer konularda teknik yardım yapar.

Listening       40-60 Dakika 30-50
Structure        15-20 Dakika 20-25
Break(ara)      5 Dakika
Reading         70-90 Dakika 44-55
Writing            30 Dakika 1 Topic

Listening:  Amerikan İngilizcesini anlama yeteneğiniz ölçülür.
Structure:  Öğrencinin Standart Yazılı İngilizceyi kurallara uygun kullanıp kullanmadığı test edilir.
Reading:   Öğrencinin Amerikan İngilizcesini okuma ve anlama yeteneği test edilir.
Writing:      Öğrencinin yazma yeteneği 30 dakika içerisinde yazacağı bir kompozisyon ile ölçülür.

TOEFL sınavı başvuruları nasıl yapılır?

TOEFL sınavı yalnızca ETS merkezi tarafından belirtilen yerlerde gerçekleştirilir. TOEFL sınavına internet üzerinden kredi kartı bilgisi ile birlikte online kayıt olunabildiği gibi, TOEFL kayıt formu doldurularak fax veya posta ile ya da telefonla da başvurulabilinir.

Kimler Katılmalı?

Yurtdışındaki üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında okumayı amaçlayan ya da yurtdışına farklı amaçlarla çıkacak olan öğrenciler ve İngilizce bilgisinin uluslar arası kabul gören bir sınav tarafından onayının istendiği kamu ve devlet kuruluşunda çalışanlar bu sınava girmektedirler. TOEFL sınavına girecek kişinin İngilizce becerisinin en az orta ( intermediate ) derecede olması beklenir. Dolayısıyla TOEFL sınavı hazırlık eğitimine katılacak kişilerin, genel İngilizce kurlarında olduğu gibi sıfırdan İngilizce öğrenmeleri söz konusu değildir. TOEFL hazırlık eğitimine katılacak kişiler, bu spesifik sınava hazırlanacak şekilde İngilizce eğitimlerini TOEFL sınavının öncelikli olarak ölçtüğü beceriler doğrultusunda alacaklardır.

TOEFL sınavının formatı nedir?

TOEFL sınavı önceki yıllarda üç farklı formatta gerçekleştiriliyordu:
– IBT (Internet Based Testing)
– CBT (Computer Based Testing)
– PBT (Paper Based Testing)

Son yıllarda TOEFL sınavı çoğunlukla IBT formatında uygulanmaktadır. IBT formatının gerçekleştirilme imkanı olmayan şehirlerde ise PBT formatında uygulanmaya devam etmektedir. CBT formatı TOEFL sınavı artık uygulanılmamaktadır. TOEFL sınavı skorları 2 yıl geçerlidir. TOEFL sınavının en yoğun yapıldığı aylar Ekim, Kasım, Aralık, Nisan ve Mayıstır. IBT TOEFL sınavına her yedi günde bir kere girme hakkınız vardır.

TOEFL skor aralıkları:

IBT – (0-120)  CBT- (0-300)  PBT- (310-677)

TOEFL hazırlık eğitiminin içeriği nedir?

TOEFL hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle, IBT TOEFL sınavında sınanan dört beceri üzerinde durulmaktadır.
Bunlar: Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileridir.

TOEFL hazırlık eğitimi sınıflarında nasıl bir eğitim verilir?

TOEFL hazırlık eğitimi bilgisayarlı sınıflarında, gerçek TOEFL sınavı koşullarında ve konusunda uzman eğitmenler tarafından verilir.

TOEFL sınavı konu dağılımı aşağıdaki gibidir:

Bölüm: Okuma                   Dinleme                              Konuşma            Yazma
Zaman: 60-100 dk              60-90dk      ARA 10dk          20dk                    50dk
Soru sayısı: 36 – 70             34-51                                6 çalışma            2çalışma

Eğitimlerde bu dört becerinin gelişmesi ve hızlanması üzerinde durulur. Konuşma bölümü IBT TOEFL sınavında yeni bir bölümdür. Konuşma bölümünde birbirinden bağımsız akademik ve günlük konular ile dinleme parçalarıyla ilgili konular bulunmaktadır. IBT TOEFL sınavında artık dilbilgisi bölümü yoktur. Bu bölüm diğer bölümler tarafından ölçülebilmektedir. Bu nedenle Gramer konuları ana hatlarıyla anlatıldıktan sonra, beceriler ile pekiştirilecektir. Anlatımlar ve dinleme parçaları daha uzundur. Fakat TOEFL sınavında not alınabilmektedir. Bu nedenle eğitimler süresince yapılan dinlemelerde öğrenciler not alma becerisini de geliştireceklerdir. TOEFL sınavı dinlemelerinde farklı aksanlarla da karşılaşılır. Bu nedenle farklı aksan ve telaffuz çalışmaları da eğitimin içinde yer alır.

Her bir becerinin skoru 0-30 arasında ve toplam skor 120’ dir.

PBT TOEFL sınavı:

Dört becerinin ölçüldüğü bir formattır. Sınav 3,5 saat sürer.
Dinleme: 30-40 dk. 45-75 soru
Dilbilgisi /Yazma: 25 dk.  40 soru
Okuma: 55 dk.  50 soru
Yazma: 30 dk. 1 konu

Dinleme: İngilizce konuşmaları, akademik ve günlük diyalogları anlama becerisi
Dilbilgisi: Standart İngilizce gramer kuralları
Okuma: Akademik ya da farklı konulardaki metinleri anlayabilme
Yazma: Belli bir konuda İngilizce yazı yazabilme

PBT formatında sorular genelde çoktan seçmelidir.

Dinleme:  Skor: 31-68
Dilbilgisi             31-68
Okuma                31-67
Yazma                 0-6

TOEFL hazırlık eğitimi programı bitiminde öğrencinin kazanımları nelerdir?

TOEFL hazırlık eğitimine katılan öğrenci, en az orta düzeydeki İngilizce bilgisini, TOEFL sınavının ölçtükleri doğrultusunda geliştirir ve pratikleştirir. Bu şu demektir: TOEFL hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenci dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dilbilgisi becerilerini akademik yeterliliğe getirir.

YDS Kursu

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı)

KPDS-UDS– KPSS/İNG – TUS – DUS BİTTİ! ARTIK YDS VAR!

ÖSYM BASIN DUYURUSU 2
(4 Ocak 2013)

2013-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu Yönetmelik gereği; Merkezimiz tarafından bazı dillerde yılda iki kez olmak üzere Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacaktır. Sınavın ilk uygulaması 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmış olup bir sonraki sınav tarihi 01 Eylül 2013 olarak duyurulmuştur.

2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak sadece Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) yapılacaktır. Diğer yabancı dil seviye belirleme sınavları (ÜDS/KPDS vb.) yapılmayacaktır. Ayrıca ÖSYM tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil bulunan sınavlarda bu testlere yer verilmeyecek adayların YDS’den alacakları puanlar esas alınacaktır. Bu nedenle ÖSYM tarafından yapılan ve içeriğinde yabancı dil testleri bulunan KPSS, TUS, DUS vb. sınavlara katılmak isteyen adayların yabancı dil bilgisi yeterliğinin belirlenmesi için , Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavına (YDS) katılmaları gerekmektedir.

Bizimle Güvendesiniz !

YDS’nin yılda 2 kez yapılacağının duyurulmasından dolayı yüksek lisans, doktora adaylarının ve kamu personelinin sınava girme şansları yılda 4’ten 2 ‘ye düşmüştür.

İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları olarak  56 Şubemiz, Uzman kadromuz ve tecrübemiz ile öğrencilerimizin YDS sınavından istedikleri sonuçları elde edeceklerinden son derece eminiz.

Tüm öğrencilerimizin güncellediğimiz programlarımız ve konu ile ilgili detaylı bilgi için şubelerimize ulaşmalarını rica ederiz.

IELTS Kursu

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS Sınavları The British Council (BC), University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilmiş İngilizce yeterlilik düzeyini saptamaya yönelik bir sınavdır.

IELTS nedir ?

IELTS’ in açılımı International English Language Testing System dir. IELTS anadilin İngilizce olduğu ya da İngilizcenin çok kullanıldığı ortamlarda çalışacak ya da eğitim alacak adayların İngilizce becerilerini ölçen bir sınavdır.IELTS, British Council, University of Cambridge English for speakers of other languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa hazırlanılıp geliştirilmiştir.

IELTS sınavı başvuruları nasıl yapılır?

IELTS İstanbul Ankara ve İzmir’de yapılmaktadır. Fakat IELTS başvuruları yalnızca British Council İstanbul ofisinden yapılabilir.

Kimler Katılmalı?

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkedeki üniversiteler ve iş yerleri tarafından kabul görür. Ülkemizde de birçok üniversite ve iş kurumu IELTS sonuçlarını kabul etmeye başlamıştır. Akbank, Yapı Kredi, THY, Boğaziçi Üniversitesi, Bilkent, Bilgi ve Yeditepe üniversiteleri IELTS sonuçlarını kabul etmektedirler. Buna ek olarak devlet kurumları ve göçmenlik büroları da IELTS sınavını kabul etmektedirler.

IELTS sınavının formatı nedir?

IELTS sınavı Academic ve General Training olarak iki ayrı bölüm seçeneğine sahiptir. General Training genel olarak göçmenlik büroları tarafından tercih edilirken , Academic training akademik alanda tercih edilmektedir.
IELTS sınavı, dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.Konuşma bölümü katılmaksızın toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

Dinleme:                              4 bölüm/40 konu (30 dk)
General Training Okuma:    3 bölüm/40 konu (60 dk)
Academic Training Okuma: 3 bölüm/40 konu (60dk)
General Training Yazma:    1. bölüm (en az 150 kelime) (20 dk)
2.bölüm (en az 250 kelime) (40 dk)
Academic Training Yazma: 1.bölüm (en az 150 kelime) (20 dk)
2.bölüm (en az 250 kelime) (40 dk)
Konuşma:                             Birebir görüşme (11-14 dk.)

IELTS sınavı nası değerlendirilir?

IELTS sınavında her bölüm 9 üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir ve toplam skor için tüm bölümlerin ortalaması alınır.

IELTS hazırlık eğitiminin içeriği nedir?

IELTS hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların IELTS sınavları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Diğer eğitimlerden farklı olarak, yoğun bir gramer programı yerine dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinde durulur.

IELTS hazırlık eğitimi sınıflarında nasıl bir eğitim verilir?

IELTS hazırlık eğitimi, alanında uzman bir eğitmen tarafından, seçilen modül çerçevesinde okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere verilen bir eğitimdir.
General modülü seçecek adaylar için daha günlük kullanımların ve pratikliğin öne çıktığı materyaller kullanılırken, akademik modülü seçecek adaylar için akademik dilin ağırlıklı olduğu materyaller kullanılır.

IELTS hazırlık eğitimi programı bitiminde öğrencinin kazanımları nelerdir?

IELTS hazırlık eğitimini tamamlayan aday, İngilizce becerilerini IELTS sınavından yüksek puan alacak kadar geliştirir. Aday IELTS beklentilerini karşılayabilecek düzeye gelecek ve bunun yanı sıra konuşması akıcılık kazanacak ve dil becerilerini daha pratik bir şekilde kullanabilecektir.

IELTS Sınav içeriği :

Testin süresi toplam 2 saat 45 dk’dır.
Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dk.)
Genel İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60dk.)
Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60 dk.)
Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,60 dk.)
Akademik İngilizce Yazma (2 konu, 150-250 kelime, 60 dk.)
Konuşma (11-14 dk.)
Her bölüm için ayrıca tüm test puanınızdan ayrı bir puan alırsınız. Bunlar size Test Rapor Formu şeklinde verilir (TRF). Sınavdan alınan Genel Not, Dinleme veya Okuma bölümlerinden alınan notlar buçuklu rakamlar ile de ifade edilebilir. (Örneğin; 4,5 veya 6,5 gibi). Ancak, Yazma ve Konuşma bölümleri sadece tam rakamlar ile belirtilir. (örn 4,0 veya 6,0 gibi). • IELTS Test Sonucu ne ifade eder?: Adaylar 1’den 9’a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler. Geçme veya kalma puanı yoktur.

9 – Expert User
Dil üzerinde tam bir hakimiyeti vardır: uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam anlama becerisine sahiptir.

8 – Very Good User
Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Bilgisi dahilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.

7 – Good User
Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır ve detaylı muhakemesini yapar.

6 – Competent User
Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir

5 – Modest User
Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.

4 – Limited User
Bilgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.

3 – Extremely Limited User
Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.

2 – Intermittent User
En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.

1 – Non User
Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

Copyright © 2014 - Pendik İngiliz Kültür Yabancı Dil Okulu. Tüm Hakları Saklıdır.